
Не відкривається замок? Розповідаємо, як вирішити проблему!
Несправний замок дверей, що не дозволяє вам потрапити додому, вимагає нестандартних рішень.
Зазвичай фахівці рекомендують звертатися до професіоналів. В обласних центрах, мегаполісах є достатньо компаній, що спеціалізуються на зломі замків.
Але якщо виклик професіонала неможливий, доводиться вирішувати проблему підручними засобами.
Що причина несправностей замку?
Опинившись перед зачиненими дверима, не докладайте сили, це лише погіршить проблему і після відкриття доведеться вкласти гроші в ремонт або заміну дверей.
Розумні люди шукають причину і прагнуть її усунути.
Пропонуємо інформацію про поширені типи несправностей.
- • Пошкодження ключа. Необов'язково проблема буде помітною, труднощі під час відкриття дверей забезпечить нестача маленького непомітного зубчика. Це призведе до неможливості відкрити замок і не дасть витягти ключ зі свердловини.
- • Поломка личинки. Характерна проблема циліндрових замків. Циліндр повертається, але ригелі не змінюють положення, замок залишається закритим.
- • Застряглий ключ. Причин для застрягання багато, результат - неможливість повороту ключа або його вилучення. Спроба докласти сили приведе до поломки ключа.
- • Забруднення замкового механізму. Дрібні частинки накопичуються і не дозволяють переміщатися деталям.
- • Знос замку. З цим неможливо боротися, але проведіть профілактику - змащуйте механізм замку!
Якщо ключ виймається, але його неможливо провернути, або він застряг, першою спробою вирішення проблеми є застосування мастильних матеріалів. Ідеально для вирішення проблеми замків, що заїдають, підходить WD-40. Машинна олія не настільки ефективна. Спробуйте повернути ключ у змазаному замковому механізмі. Якщо замок відкрився, додайте мастила та поверніть ключ у різні боки ще кілька разів для профілактики подібних проблем у майбутньому.
Якщо ви не змогли відчинити двері, але витягли ключ, огляньте його на предмет пошкоджень. Зламаний зубчик міг залишитися в замку і призвести до плачевних для механізму наслідків.
Вивчіть замкову щілину із застосуванням потужних джерел світла. Використовуйте для цього досить сильне джерело світла, щоб не упустити істотних деталей. Якщо ключ зламався і стирчить назовні, можна намагатися провернути його або витягти самостійно, для цього достатньо застосувати плоскогубці. Витягти частину ключа можна за допомогою металевої трубки. Її потрібно розігріти на вогні, надіти на стрижень ключа та почекати, коли метал охолоне. Це призведе до зменшення об'єму трубки, і вона щільно охопить частину ключа. Плавно та обережно витягуємо ключ.
Якщо дрібні осколки ключа залишилися всередині замку - викликайте слюсаря.
Як відчинити двері зсередини приміщення?
Не завжди проблема у ключі - іноді не вдається відкрити двері зсередини.
Перший спосіб усунути труднощі - викликати людину, яка відкриє замок зовні ключем.
Якщо це неможливо, замок доведеться розбирати. Накладний замок розбирається за допомогою викрутки без особливих труднощів.
Не можете розібрати? Часто труднощі виникають, якщо заєл врізний замок. Спробуйте перемістити ригелі за допомогою викрутки або іншого інструмента, щоб відкрити двері. Хитрі замки мають захист від такої дії. Простіше викликати фахівців.
Якщо в поспіху смикаєте ключ, налягаєте на двері - ви робите помилку. Замки не люблять грубого поводження. Не маючи потрібних інструментів та досвіду роботи із замковими механізмами намагатися розкрити замок – наївне рішення.
Звертайтеся до професіоналів і вони швидко та акуратно зроблять аварійний злом. Обійдеться таке рішення дешевше, ніж ремонт дверей. До того ж ви заощадите час та нерви!