як відкрити двері, що заклинили

Як відкрити двері, що заклинили?

Двері, в яких заклинило замок, можуть зустрітися в житті кожного, рекомендації про вирішення проблеми будуть доречними і у випадку, якщо ви втратили або зламали ключ.

Найкраща порада - викликати фахівця, здатного оперативно відкрити двері з мінімальною шкодою для дверного полотна та замка.

Якщо ви знаходитесь там, куди професіонали не доїжджають (на дачі, у сільській місцевості) або з іншої причини не можете викликати слюсаря, пропонуємо перелік способів аварійного розтину, доступних кожному.

Підручними засобами стануть:

  • • Шпильки;
  • • Дріт;
  • • Викрутка;
  • • Плоскогубці;
  • • Дриль;
  • • Дискова пилка;
  • • Ломік.

Існують і спеціальні відмички, але їх у звичайній майстерні знайти проблематично.

Відмичка - професійний засіб злому

Такими виробами користуються не тільки злодії, а й професійні слюсарі, співробітники МНС та інші фахівці. Звичайні люди впоратися без попередньої практики із відкриттям замку навряд чи зможуть.

Шпилька - відомий засіб для єдиного типу замку

Якщо вірити кінодетективам, шпилька - ефективний спосіб розтину замка. Шпилька або дріт застосовуються для розтину замка на штифтах. Шпильку розламують на дві частини, одна вставляється в замок, інший відсовую штифти. Після цього обережно повертайте імпровізовану відмичку, щоб відкрити замок.

Скріпка для міжкімнатної клямки

Сувальдний замок на міжкімнатних дверях розкривається скріпкою.

Відтягніть двері, введіть скріпку під клямку, щоб відсунути її. Скріпка тонка, вона може потрапити до замку та пошкодити його. Потрібно бути обережним.

Викрутка для хрестоподібного замку

Викруткою можна зняти металеву панель, просвердлити отвір над замком і розкрити замок.

Другий варіант застосування викрутки - відкриття міжкімнатних дверей або дверей у санвузол. Причиною необхідності злому може бути, наприклад, маленька дитина, яка випадково закрилася в цьому приміщенні.

Заглушку з ручкою, що обертається, розкривають, притиснувши язичок плоскою викруткою або ножем. Застосовують також для цього пластикову картку, іноді підчепити язичок виходить навіть довгим міцним нігтем.

Такий спосіб злому знадобиться і у випадку, якщо ручка зламалася і повернути її не вийде.

Як розкрити замок, якщо зламався ключ?

Якщо ключ зламався, але частково виглядає із замкової свердловини, можна спробувати провернути уламок ключа плоскогубцями та витягти його, щоб виготовити по уламку дублікат.

Гірша ситуація, якщо уламок ключа, особливо крихітний, неможливо просто витягти із замка.

Видобують маленький уламок, розсвердлюючи замок дрилем або застосувавши лезо від лобзика. Лезо вводять у замкову щілину зубчиками вгору, провертають, прагнучи підчепити уламок і витягають назовні. Якщо замок справний і є інший ключ, відкрити двері можна звичайним способом.

Чим менше уламок, тим важче його витягти. Якщо не виходить очистити замкову щілину від сторонніх предметів, доводиться розбирати замок, витягати личинку. Найкраще запросити для цих робіт професійного слюсаря.

Демонтаж дверей

Демонтувати двері доводиться, якщо в процесі відкриття дверне полотно суттєво постраждало. Іноді воно не ремонтується.

Зокрема, проблеми можуть виникнути з відкриттям броньованих дверей.

Перше рішення - зняти двері з петель. Конструктори передбачили на петлях захист від злому, тому їх доводиться розпилювати болгаркою.

Болгарка застосовується і для розпилу язичка замка, але це можливо тільки в тому випадку, якщо між дверима та рамою є зазор.

Іноді для злому застосовують ломик - полотно деформується і штифти вийдуть з пазів.

Але всі перелічені методи мають ризики. Тому у непередбаченій ситуації краще викликати спеціаліста. Його послуги обійдуться дешевше, ніж придбання та встановлення нових дверей.